Spraw, by młodość trwała dłużej dzięki zabiegom współczesnej medycyny estetycznej. Żyjemy w czasach, gdy istnieje bardzo silny kult ciała… media społecznościowe i portale społecznościowe niemal wszędzie atakują nas zdjęciami pięknych, szczupłych i dobrze ubranych ludzi – co często nas komplikuje, czujemy się gorsi lub mniej atrakcyjny. Chcąc za wszelką cenę „zatrzymać czas” i wyglądać pięknie i młodzieńczo, coraz więcej osób korzysta obecnie z usług gabinetów medycyny estetycznej.

Medycyna upiększająca dla każdego

Spraw, by młodość trwała dłużej
Spraw, by młodość trwała dłużej

Dziesięć lat temu zabiegi medycyny estetycznej kojarzyły się głównie z celebrytami – znanymi z telewizji lub kolorowych magazynów – popularnymi aktorami i piosenkarzami, a nawet celebrytami. Jednak niewielu „zwykłych śmiertelników” może sobie na to pozwolić. Zmieniło się to jednak znacząco w ciągu ostatnich kilku lat – zabiegi medycyny estetycznej są obecnie powszechne i codzienne dla coraz większej liczby osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn.
Wynika to głównie z bardzo aktywnego rozwoju nowoczesnej medycyny estetycznej i urody oraz bardzo wysokiego poziomu świadczonych usług. Otwiera się również coraz więcej gabinetów i punktów obsługujących dziedzinę medycyny estetycznej, dzięki czemu ich ceny stają się coraz bardziej konkurencyjne i przystępne dla większości z nas.

Jakie zabiegi medycyny estetycznej Polacy otrzymują najczęściej?

Jeśli chodzi o zabiegi medycyny estetycznej, które Polacy są najczęściej i najchętniej poddawani, to w tym zakresie możemy wskazać jedne z najpopularniejszych. Są to oczywiście:

  • Usuwaj zmarszczki za pomocą botoksu lub kwasu hialuronowego – od dawna wiadomo, że kolagen odgrywa niezwykle ważną rolę w naszym ciele. Odpowiada między innymi za jędrność i gładkość skóry. Niestety z biegiem czasu w naszym ciele mamy coraz mniej włókien kolagenowych – dzięki temu możemy zaobserwować pierwsze widoczne oznaki starzenia się skóry – najczęściej w postaci zmarszczek, obwisłych kącików ust i powiek, czy też „worków pod oczami” i cieni.
    Jednak dzięki zabiegom wypełniającym zmarszczki poprzez wstrzykiwanie botoksu lub kwasu hialuronowego możemy zdecydowanie poprawić swój wygląd, widocznie rozjaśniając lub całkowicie wygładzając te zmarszczki, a skóra odzyska młodzieńczy i promienny wygląd. Jednocześnie ten zabieg medycyny estetycznej nie jest inwazyjny i nie wymaga specjalnych przygotowań ani długiego okresu rekonwalescencji.
  • Wypełnione i pulchne usta – Seksowne pulchne usta to marzenie większości kobiet. Niestety nie każdy z nas ma takie usta z natury. Małe, wąskie usta często sprawiają, że twarz wygląda na wybredną, przez co ludzie wyglądają na niezadowolonych lub smutnych. Na szczęście dzięki minimalnie inwazyjnym zabiegom, w tym wstrzykiwaniu botoksu lub kwasu hialuronowego w okolice jamy ustnej, nawet osoby z małymi, wąskimi ustami mogą czuć się pięknie i kobieco.
  • Zabiegi medycyny estetycznej, takie jak wypełnianie ust i wybrzuszenia, zostały ostatnio opisane jako te, które można wykonać np. „w czasie przerwy obiadowej”. Warto jednak zachować umiar w liczbie zabiegów, a nie przesadzać – aby uniknąć sztucznych i sarkastycznych efektów.
  • Mezoterapia, która zasłużyła na miano najbardziej wszechobecnego zabiegu medycyny estetycznej naszych czasów, może oddziaływać na całe ciało, nawet włosy. Zabieg polega na podskórnym wstrzyknięciu medycznego dwutlenku węgla za pomocą specjalnej głowicy wyposażonej w igłę. Jest idealny dla tych, którzy chcą zredukować nadmiar cellulitu, ujędrnić i odmłodzić skórę w leczeniu niektórych chorób i stanów, takich jak łuszczyca. Ponadto mezoterapia jest również dobrym rozwiązaniem dla osób, które cierpią na nadmierne wypadanie włosów lub problemy z wypadaniem włosów, ponieważ odpowiednia kuracja może poprawić mikrokrążenie skóry głowy, pobudzić mieszki włosowe do szybszego wzrostu i obserwować leczone osoby. włosy potocznie zwane „baby hair” w bardzo krótkim czasie.

Medycyna estetyczna jako nowoczesny kompleks leczniczy?

Zabiegi medycyny estetycznej mogą być nadal nieco kontrowersyjne w niektórych sytuacjach — zwłaszcza gdy są wykorzystywane przez tych, którzy za wszelką cenę chcą zachować młodość.
Pamiętaj więc, aby korzystać z takich benefitów po prostu z umiarem i zdrowym rozsądkiem. Ważne jest, abyśmy byli w stanie zaakceptować konsekwencje upływu czasu i zaakceptowania tego, jak nasze ciała zmieniają się wraz z wiekiem. Dlatego zabiegi medycyny estetycznej powinny być doraźną metodą upiększania, a nie sposobem „desperackiej” walki z czasem, a w końcu i tak nie wygramy. Bądź pozytywnie nastawiony do siebie i otaczającego nas świata, akceptując i lubiąc ludzi, którymi jesteśmy – nasze otoczenie będzie postrzegać nas jako pewnych siebie i atrakcyjnych ludzi – nawet z widocznymi zmarszczkami na twarzy.