Balon żołądkowy a alkohol – aktualnie nie brakuje osób zmagających się z otyłością. Tłuszcz często gromadzi się w okolicach brzucha… Masz dokładnie ten sam kłopot? Próbowałeś rozmaitych sposobów, ale żaden z nich finalnie nie okazał się do końca efektywny? Coraz więcej osób decyduje się zatem na terapię z zastosowaniem balonu żołądkowego. Co warto wiedzieć w tym temacie? Czy w takiej sytuacji można spożywać napoje procentowe? O tym dowiesz się z poniższego poradnika.

Dlaczego otyłość nie powinna być bagatelizowana?

Statystyki pokazują, że niestety coraz więcej osób z Polski ma problemy z nadprogramowymi kilogramami. Zazwyczaj zaś tłuszcz gromadzi się w okolicach brzucha. Tak zwana “oponka” nie tylko sprawia, że mamy problem z zapięciem spodni, w które jeszcze kilka lat temu mieściliśmy się bez żadnego problemu. Nie da się ukryć, że to wszystko wygląda mało estetycznie, co powoduje, że wiele osób ma coraz większe kompleksy na tym punkcie. Najważniejsza kwestia i tak dotyczy naszego zdrowia. W końcu otyłość niesie za sobą wiele negatywnych konsekwencji. Dlatego ten aspekt nie powinien być ani przez jeden moment traktowany po macoszemu. Na pewno kłopoty z wyglądem źle działają na kwestie psychiczne. Przez to dużo ludzi zaczyna mieć coraz gorsze relacje z innymi itp. Otyłość prowadzi również do rozmaitych chorób układu pokarmowego. Należy również zwrócić uwagę na kłopoty z krążeniem, czy układem ruchu. Coraz częściej jest tak, że ludzie narzekają na otyłość brzuszną. W takiej sytuacji należy liczyć się m.in. z wystąpieniem groźnej cukrzycy typu II. Wzrasta również ryzyko chorób dotyczących nadciśnienia tętniczego, czy zawału serca… Eksperci zwracają uwagę jeszcze na kilka innych czynników. Osoby, które w porę nie zaczną terapii potem nierzadko borykają się z obturacyjnym bezdechem sennym.

Sprawdź koniecznie:

Czym cechuje się leczenie otyłości z użyciem balonu żołądkowego?

Czasami zwykłe sposoby nie przynoszą oczekiwanych efektów. Ludzie szukają zatem innych alternatyw. Statystyki pokazują, że chętnie wybieranym sposobem jest leczenie – tej przypadłości – przy pomocy nowoczesnego balonu żołądkowego. Czym w ogóle cechuje się ta metoda? To opcja pozwalająca na efektywne poradzenie sobie z nadprogramowymi kilogramami. Eksperci zaznaczają, że jest to jeden z generalnie najmniej skomplikowanych zabiegów bariatrycznych. Ta metoda umożliwia zmniejszenie masy ciała w sposób nie tylko skuteczny, ale także bezpieczny. Co jeszcze się tutaj mocno liczy? Uniwersalne podejście. Są osoby, które wcześniej próbowały leczenia zachowawczego. Nie zawsze dieta, odpowiedni wysiłek fizyczny, czy zażywanie medykamentów przynoszą właściwe, pożądane rezultaty. Nie da się zaś ukryć, że tutaj spore znaczenie ma czas.

Balon żołądkowy a alkohol
Balon żołądkowy a alkohol

Otyłość powinna być możliwie szybko wyeliminowana, by nie stanowiła zagrożenia dla naszego zdrowia. Dlatego właśnie sporo osób decyduje się na to rozwiązanie. Co ważne, balony żołądkowe są przeważnie rekomendowane Pacjentom, w przypadku których wskaźnik BMI przekracza wartość 30. Jak obliczyć ten parametr? Należy na początek podnieść wzrost (w metrach) do kwadratu. Następnie musisz zastosować powyższy wynik i podzielić swoją wagę (ta wartość wyrażana w kilogramach powinna znajdować się w liczniku). Np. dla osoby mającej 178 cm wzrostu i 100kg wagi BMI wynosi 31,55. W takim przypadku leczenie z zastosowaniem balonu żołądkowego jest wskazane. Według norm ta wartość odpowiada bowiem pierwszemu stopniowi otyłości. Jakie są jeszcze wymagania? Balony żołądkowe są stosowane tylko i wyłącznie w przypadku osób pełnoletnich. Wcześniej zaleca się stosowanie leczenia zachowawczego (ze szczególnym położeniem nacisku na zdrowsze odżywianie).

Jak wygląda zabieg?

Na szczęście wszystko jest przeprowadzane dość szybko. Należy przygotować się na około dwa dni pobytu w placówce medycznej. Osoby zakwalifikowane do zabiegu (u których nie występują żadne przeciwwskazania) powinny przyjść w umówionym terminie na zabieg. Stosowny balon (są one miękkie, wykonane z silikonu) zostaje umieszczony w żołądku Pacjenta. W pewnym zakresie ten asortyment jest wypełniony przy pomocy soli fizjologicznej. Nie wspominamy o tym przypadkowo. Dzięki temu taki balon żołądkowy zapewnia uczucie pełności sytości http://allurionbalon.pl/ już po zjedzeniu dużo mniejszego posiłku. Oczywiście, zastosowanie balonów żołądkowych to jedno. Przyczyniają się one do szybszej redukcji ciała, aczkolwiek sporo zależy także od postawy danego Pacjenta! W końcu chodzi o to, by wprowadzić odpowiednie nawyki żywieniowe i sporo się ruszać. Balony są zakładane przeważnie na jeden rok. W tym czasie można zaś zrzucić nawet kilkadziesiąt kilogramów.

Jak to jest z alkoholem?

Należy unikać napojów procentowych. Z kilku względów. Przede wszystkim alkohol jest niezdrowy. Dodatkowo Pacjenci nie wiedzą dokładnie, jak zareaguje ich organizm na napoje procentowe, kiedy posiadają już balony żołądkowe. Inna kwestia dotyczy tego, że alkohol to niestety puste kalorie. Osobom odchudzającym się zależy na jak najszybszym pozbyciu się zbędnych kilogramów. Warto zatem unikać picia alkoholu nawet w relatywnie małych ilościach, by szybciej osiągnąć zamierzone efekty.

M-estetica medycyna estetyczna
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 21/lok U7
02-797 Warszawa
666404584
www.m-estetica.pl