Sardynia wczasy to świetny sposób na to, aby w ciekawy sposób spędzić swoje wakacje. Wyspa ta położona jest we Włoszech i jest chętnie odwiedzana przez turystów z całego świata. Organizacja takiej wyprawy nie należy jednak do najłatwiejszych – musimy zwrócić uwagę na wiele niuansów, które z praktycznego punktu widzenia mogą mieć ogromne znaczenie.

Kiedy powinniśmy rozpocząć poważne przygotowania? Czy na Sardynii warto wynająć samochód? O jakich zasadach powinni pamiętać kierowcy? Kiedy warto zdecydować się na wyjazd na Sardynię? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników.

Kiedy powinniśmy rozpocząć poważne przygotowania?

Sardynia wczasy
Sardynia wczasy

O ile istnieje taka możliwość, wczasy na Sardynii powinniśmy zacząć organizować możliwie najwcześniej. Oczywiście należy wziąć pod uwagę możliwość wzięcia urlopu, a także kilka innych kwestii, które są trudne do przewidzenia. Specjaliści twierdzą, że warto nad szczegółami zastanawiać się już na przełomie jesieni i zimy. Porównajmy sobie możliwości dojazdu własnym samochodem, promem i samolotem, a następnie wybierzmy termin, który będzie dla nas dogodny.

Nie jest zaskoczeniem, że najtańsze są loty jesienią. Jeśli jesteśmy zainteresowani spędzeniem wakacji w lipcu lub sierpniu, to powinniśmy możliwe najwcześniej zająć się formalnościami. Sardynia wczasy to świetny sposób na wypoczynek, jednak im wcześniej zaczniemy wszystko planować, tym mniej stresu nas czeka. Będziemy mieli duży wybór co do miejsca noclegowego. Sprawdzone będą te, które są zlokalizowane w atrakcyjnych miejscach, ich cena jest niska, a standardy przyzwoite. Najlepsze są hotele bądź mieszkania znajdujące się stosunkowo blisko przy plaży. Zastanówmy się również, które miejsca chcielibyśmy odwiedzić, ile pieniędzy chcemy przeznaczyć, a także czy będziemy na miejscu wynajmować pojazd.

Czy na Sardynii warto wynająć samochód?

Sardynia wczasy https://wakacjenasardynii.pl/ to gwarancja niezapomnianych wakacji. Wiele osób zastanawia się jednak, jak poruszać się po tamtejszych okolicach. Niektórzy twierdzą, że godnym uwagi rozwiązaniem jest samochód. Ale czy na pewno? Zdecydowanie tak! Nie jest to jednak konieczne do spędzenia udanego urlopu. Jeśli już zdecydujemy się na takie udogodnienie, to należy wybrać sprawdzoną, lokalną i przede wszystkim uczciwą firmę. W ten sposób unikniemy niespodzianek, takich jak wielogodzinne oczekiwania na pojazd lub ukryte opłaty.

Jeśli zdecydujemy się na lokalne usługi, wówczas stajemy się świadomym turystą. Dajemy zarabiać mieszkańcom wyspy, jednocześnie sami czerpiemy profity z takiej transakcji. Należy w tym miejscu podkreślić, że na Sardynii również istnieje komunikacja publiczna. Pomimo wszystko niektóre połączenia pociągów lub autobusów są dostępne jedynie w okresie od połowy czerwca do połowy września. Nie zmienia to jednak faktu, że komunikacja jest sprawna. W upalne dni może być niekomfortowa, ze względu na to, że wiele osób decyduje się na wyjazd w tamtejsze miejsce.

O jakich zasadach powinni pamiętać kierowcy?

Jeśli już zdecydujemy się na wynajęcie samochodu, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka zasad, które tam panują. Sardynia wczasy to okres, w którym powinniśmy być przede wszystkim odpowiedzialni. Okazuje się, że włoskie prawo dopuszcza jazdę po alkoholu, jeśli jego ilość nie przekracza 0,5 promila. Mandat za wartość od 0,5 do 0,8 promila jest jednak wysoki i może wynieść od 500 do nawet 2000 euro. Jeśli chodzi o jednokierunkowe ulice, to są one oznaczone specjalnym napisem “senso unico” na podłużnej strzałce.

Tablice z miejscowościami są w dwóch językach – włoskim i sardyńskim. Wskazana jest również cierpliwość na drodze – włoscy kierowcy często używają klaksonu do wyrażania różnorodnych emocji, zaczynając od pozdrowień, poprzez irytację, kończąc na zachwycie nad światem. Parkowanie auta musi odbywać się wyznaczonych miejscach. Jeśli chcemy się zatrzymać za darmo, wówczas należy poszukiwać białych linii. Uważajmy również na zwierzęta – w Sardynii jest ich stosunkowo wiele przy drodze, dlatego wysoka prędkość przemieszczania się nie jest wskazana.

Kiedy warto zdecydować się na wyjazd na Sardynię?

Sardynia wczasy https://www.facebook.com/SardyniaWczasy/ mogą odbyć się niemalże przez cały rok. W tamtejszych okolicach możemy sobie odpocząć, uczestniczyć w wielu wydarzeniach kulturalnych, odwiedzać cudowne lokalizacje, uprawiać różnorodne sporty, fascynować się dziką przyrodą. Warto w tym miejscu mieć świadomość tego, że najwięcej turystów jest od połowy czerwca do końca sierpnia. Wówczas jest dość tłoczno, w konsekwencji poruszanie się może być utrudnione, a znalezienie miejsca do wypoczynku – problematyczne.

Ciekawym rozwiązaniem jest maj – jest już wystarczająco ciepło, aby spędzać swój wolny czas na plaży, jednak liczba turystów nie jest przerażająca. Alternatywnym rozwiązaniem jest wrzesień i październik- wówczas pozostają jedynie ostatki z ogromnej liczby turystów. Znacznie łatwiej znaleźć nam nocleg, a także miejsce, w którym sobie odpoczniemy.