Kremacja kota w Szczecinie – w zdecydowanej większości przypadków rozstanie się ze swoim kotkiem to bardzo trudny moment. Zwierzęta niejednokrotnie traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodziny. Trauma może być jeszcze większa, jeśli śmierć jest następstwem długiej choroby i zabiegu eutanazji. Istnieją pewne firmy, które pozwolą nam pożegnać się z pupilem w humanitarnych warunkach.

Na czym polega proces związany z kremacją zwierząt? Ile może nas kosztować kremacja kota? Jakie dodatkowe udogodnienia stosowane są podczas kremacji kota? Czym jest kremacja wspólna i dla jakich właścicieli jest dobrym rozwiązaniem? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników. 

Na czym polega proces związany z kremacją zwierząt?

Kremacja kota Szczecin z pewnością jest ogromnym przeżyciem dla całej rodziny. Niestety niekiedy jest to konieczne, a my nie mamy na to większego wpływu. Jeśli zdecydujemy się na kremację indywidualną, wówczas zwierzę zostanie spopielone w specjalistycznej komorze – jest to pewnego rodzaju piec. Cały proces trwa od 3 do 4 godzin, w praktyce jest to jednak zależne od tego, z jaką wielkością kota mamy do czynienia. Zabieg wykonywany jest w sposób wysoce dokładny, w konsekwencji możliwe jest zebranie wszystkich prochów.

Po spaleniu są one umieszczane w specjalistycznej urnie, która charakteryzuje się tym, że jest precyzyjnie wykonana, jednocześnie atrakcyjnie prezentuje się na szafce lub w dowolnej innej lokalizacji na terenie domu. Warto mieć świadomość tego, że kremacja dotyczy jedynie zwierzęcego ciała. Część osób chciałoby jednak spopielić również charakterystyczne przedmioty należące do psa i kota. Oczywiście jest to możliwe, jednak konieczny jest osobny proces spalania. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że kremacja kota Szczecin może stać się pewnego rodzaju uroczystością, która jest doglądana przez właścicieli.

W tego typu lokalizacjach panuje z reguły spokojna atmosfera – jest tam cicho, natomiast uroczystości nie są w stanie zaburzyć inni klienci. Część krematoriów oferuje nawet filmy z całego procesu, do którego właściciele mogą wrócić, jeśli będą mieli taką potrzebę. Jest to pewnego rodzaju pamiątka z ostatniego pożegnania. Do urn dołączane są specjalistyczne certyfikaty- informują nas o tym, że proces kremacji odbył się w sposób prawidłowy.

Ile może nas kosztować kremacja kota?

Przede wszystkim powinniśmy sobie uświadomić, że kremacja kota Szczecin może kosztować różnorodną stawkę. Jest to zależne od wielkości zwierzęcia, a także od jego rasy. W zdecydowanej większości przypadków krematoria prezentują swoje przedziały cenowe na stronie internetowej. Kremowanie małych zwierząt może kosztować nas w granicach 500 zł. Jest to jednak uzależnione od tego, w jakiej miejscowości odbywa się dana usługa, a także jak popularna jest na danym terenie.

Musimy wziąć pod uwagę koszty dowiezienia kotka na miejsce, koszt wysłania urny. Należy zaznaczyć, że część krematoriów nie wysyła prochów. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że konieczne okaże się ponowne wybranie na miejsce i odebranie ich osobiście. O ile istnieje taka możliwość, to zalecamy załatwienie wszystkich formalności w jeden dzień. Jeśli zwierzęta są większe, to dopłacamy za każdy następny kilogram.

Jakie dodatkowe udogodnienia stosowane są podczas kremacji kota?

Kremacja kota w Szczecinie
Kremacja kota w Szczecinie

Krematoria dla zwierząt w Szczecinie https://animaleden.pl/kremacja-zwierzat-szczecin/ walcząc o klienta starają się robić wszystko co w ich mocy, aby ułatwić pożegnanie z ukochanym czworonogiem. Jednym z udogodnień jest chociażby umieszczanie pupila w chłodni. W praktyce oznacza to, że możemy przyjść na uroczystość pożegnania chwilę przed spopieleniem.

Należy mieć jednak świadomość, że umieszczanie w chłodni może nas nieco kosztować. W niektórych sytuacjach jest to jedyne rozsądne rozwiązanie, w końcu przetrzymywanie zwierzęcia w warunkach domowych jest niezwykle trudne i problematyczne. Część krematoriów nie stosuje dodatkowej opłaty, przez co łatwiej znajdują swoich klientów. Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że kremacja kota Szczecin może odbyć się również w dni, które są wolne od pracy. Wiąże się to jednak z koniecznością uiszczenia dodatkowych opłat. Dodatkowo niektóre firmy mogą być wówczas zamknięte- należy wziąć to pod uwagę. 

Czym jest kremacja wspólna i dla jakich właścicieli jest dobrym rozwiązaniem?

Indywidualna kremacja kota Szczecin to dla części osób ogromne obciążenie finansowe. Nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić. Istnieje jednak możliwość innego pochowania pupila, również w sposób godny i humanitarny. Mowa o możliwości wspólnej kremacji dla większej ilości zwierząt. Dla wielu osób nadal jest to rozsądniejsza możliwość, aniżeli zakopywanie zwierzęcia w ogrodzie, co jest niezgodne z prawem. Prochy zwierząt są rozdzielane dla wszystkich właścicieli, a następnie umieszczane w osobnych urnach. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest oczywiście niższa cena, która może wynieść nawet 300 zł, w zależności od tego, ile wynosi waga kota.