Przesiewacz do trocin – charakterystyka. Przesiewacze są to maszyny, których głównym celem jest rozdzielenie materiału sypkiego na podstawie różnic w wielkości cząstek. Segregacja kruszywa następuje przy pomocy specjalnych, zazwyczaj stalowych sit o różnej wielkości oczek. Są one wprawiane w ruch poprzez wibracje o sporej częstotliwości. Napędem przesiewaczy wibracyjnych są elektrowibratory. Nowoczesna budowa pozwala na niezwykle dokładne rozsiewanie materiałów sypkich i podzielenie ich na określone frakcje. Przesiewacze mają wiele zastosowań i rozdziela się nimi różne materiały. W przemyśle często wykorzystywane są między innymi przesiewacze do trocin.

Przesiewacze do trocin- charakterystyka

Wysokiej jakości przesiewacze umożliwiają pozyskanie odpowiedniego materiału podzielonego na ustalone frakcje, który jest przygotowany do dalszej obróbki. Tego rodzaju sprzęty nadają się do materiału drobnego i suchego, ale sprawdzą się również przy grubszych i wilgotniejszych tworzywach. Maszyny bardzo precyzyjnie odsiewają od siebie dane frakcje biomasy, które różnią się rodzajem i swoją średnicą. Przesiewacze oddzielają trociny od zrębek czy pyłu, jak i zrębki większe od mniejszych fragmentów.

Tego rodzaju urządzenia sprawdzają się też do osiewania zrębek drzewnych, kory czy wiórów. Często stosowane są także do odsiewania frakcji mineralnej od starego drewna, aby poprawić jego jakość i umożliwić dalsze spalanie. Dostępne modele na rynku mogą służyć też do oddzielania dłuższych fragmentów drewna.

Przesiewacze do trocin są niezbędną częścią instalacji przetwarzania drewna oraz biomasy w fabrykach brykietu, peletu, elektrowniach oraz elektrociepłowniach czy też pozostałych zakładach, które zajmują się obróbką i przetwarzaniem drewna. Producenci przesiewaczy do trocin posiadają często w swoim asortymencie niezwykle skuteczne rozdrabniacze do drewna, które także przydają się w tego typu przedsiębiorstwach.

Specjalne przesiewacze do trocin, radzą sobie także z takimi aplikacjami jak: zrębki, wiórki tworzyw sztucznych czy wiórki drewniane. Idealnie rozdzielają produkty sypkie o bardzo małych frakcjach. Wśród dostępnych ich rozmiarów można wymienić: Ø600, Ø760, Ø900, Ø1200, Ø1500, Ø1800, Ø2200. Wibrosita znajdujące się w tych maszynach są zazwyczaj produkowane ze stali nierdzewnej 304/316 albo stali węglowej, malowanej.

Przesiewacz do trocin, wiórów i zrębków jest bardzo skutecznym i wydajnym sprzętem. Doskonale pozbywa się wszelkich zanieczyszczeń oraz ponadwymiarowych cząstek, a także klasyfikuje kruszce na pożądane przez przedsiębiorstwo frakcje. Z uwagi na jego specjalną konstrukcję, takie urządzenie da się w łatwy sposób wyczyścić. Nie generuje dużego hałasu i jest wydajne, a ponadto energooszczędne. Dla każdego przedsiębiorstwa istotna jest redukcja kosztów. Niewielki przesiewacz mobilny wyposażony w wibrosita sprawdzi się idealnie w różnych miejscach procesu produkcyjnego. Model jedno napędowy z wysypem bocznym będzie dobrym rozwiązaniem do przesiewania kontrolnego albo klasyfikującego różnej maści materiałów tworzonych w trakcie obróbki drewna.

Zobacz co oferuje rynek :

 

 

W jaki sposób działa przesiewacz do trocin?

Cały mechanizm działania przesiewacza do trocin bazuje na wibracyjnym ruchu sita. Wibrujące sito sprawia, iż cały proces przesiewania jest nie tylko wydajny, ale też niebywale skuteczny. Mniejsze frakcje przesiewanego materiału przelatują przez oczka sita i przedostają się na dół, natomiast większe zostają dalej na sitku. Na dolnym poziomie urządzenia mogą być zlokalizowane dodatkowe urządzenia przesiewające. Takie modele nazywane są przesiewaczami dwupokładowymi. Należy też pamiętać, iż przesiewacz jest często wyposażony w opcję regulacji nachylenia sita w zakresie kilku stopni. To przydatna funkcja, która także poprawia efektywność sprzętu. Przesiewacz do trocin może być urządzeniem samodzielnym.

Dodatkowe opcje przesiewaczy do trocin

Producenci takich maszyn dbają o to, aby było one jak najbardziej funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu. Często takie urządzenia posiadają między innymi ultradźwiękowy system oczyszczania sit. Takie systemy stosowane są w wielu sprzętach od różnych producentów. Dzięki nim skraca się czasy przestojów maszyn, które wynikają z konieczności ich wyczyszczenia. W ten sposób działają one sprawniej i w sposób ciągły, mają więc lepszą wydajność. Oprócz tego, producenci takich maszyn oferują też ramy sitowe z rezonatorami ultradźwiękowymi.

Zalety przesiewaczy do trocin

   • ich rozmiar można dostosować do naszych potrzeb,
   • można szybko i bezproblemowy wyczyścić,
   • pozwalają na prostą i sprawną wymianę sit,
   • przesiewanie jest już możliwe od 20 mikrometrów wielkości czka,
   • są energooszczędne,
   • producenci zapewniają ich serwis w naszym kraju,
   • odznaczają się wydajnością,
   • mogą być wyposażone w system ultradźwiękowy.

Jaki przesiewacz do trocin wybrać?

Z pewnością warto postawić na model od renomowanego producenta. Szczególną popularnością cieszą się przesiewacze wibracyjne w wersji mobilnej, gdyż są bardzo komfortowe w użytkowaniu. Można je z łatwością transportować i bez trudu obsługiwać. Przesiewacze wibracyjne są najlepszym rozwiązaniem właśnie jeśli chodzi o rozdzielanie trocin, zrębków i innych drobnych frakcji.