Jak się pakować do przeprowadzki? Zacznij pakowanie wcześnie, aby zminimalizować pośpiech i mieć pewność, że o niczym nie zapomnisz. Kiedy pakujesz się do przeprowadzki, wszystko powinno być zaplanowane z wyprzedzeniem.

Najtrudniejszy pierwszy krok

Jak się pakować do przeprowadzki?
Jak się pakować do przeprowadzki?

Pakowanie nie musi być męczarnią. Jest tak wiele sposobów na pakowanie się do przeprowadzki, od pakowania pokój po pokoju do pakowania w oparciu o kategorię przedmiotu. Ktoś w małym mieszkaniu z jedną sypialnią może pakować się inaczej niż ktoś, kto pakuje cały dwupiętrowy dom. Oto garść wskazówek, które pomogą Ci spakować swoje rzeczy jak profesjonalista i upewnić się, że Twoje rzeczy (i Twój zdrowy rozsądek) dotrą do nowego miejsca w tym samym stanie, w jakim je opuściły. Aby zacząć, przejdź przez swój dom lub mieszkanie pokój po pokoju i zrób listę kontrolną każdego rodzaju rzeczy, które musisz spakować z każdego pokoju. To pomoże Ci zachować organizację, lepiej przewieźć swoje rzeczy z jednego domu do drugiego i zapewnić, że nie zapomnisz niczego ważnego! Dobra organizacja to podstawa przyjemnej przeprowadzki. Podczas swojego życia gromadzimy wiele rzeczy, które tak naprawdę nie są nam do niczego potrzebne. Przeprowadzka uświadamia nam, że minimalizm jest ważny. Posiadanie zbyt wielu rzeczy może być przytłaczające – szczególnie kiedy trzeba je zmieścić w kilku pudełkach.

Skompletuj materiały do pakowania

Aby wszystko było łatwiejsze, ważne jest, aby zacząć zbierać pudełka i materiały do pakowania co najmniej miesiąc przed datą przeprowadzki. Supermarkety zazwyczaj mają idealnie dopasowane, czyste pudełka, więc warto poprosić ich o oszczędzenie kilku dla Ciebie lub odebranie ich za każdym razem, gdy robisz zakupy. W ten sposób również zaoszczędzisz pieniądze. Upewnij się, że wybrałeś odpowiednie pudełko w zależności od wagi przedmiotów. Jeśli są one ciężkie, wybierz pudełko z tektury falistej z co najmniej trzema warstwami płyty pilśniowej. W przypadku przedmiotów, których wartość jest istotna, użyj sztywnych pudełek i umieść je wewnątrz większego pudełka.

Zrób selekcję swoich rzeczy

przeprowadzki biura Wrocław
przeprowadzki biura Wrocław

Przygotowujesz się do przeprowadzki. Rozglądasz się po swoim pokoju i zdajesz sobie sprawę, jak wiele masz rzeczy – jak wiele trzeba będzie spakować i przewieźć. Tak więc, pozbądź się niechcianych przedmiotów. Jako alternatywę dla sprzedaży tych przedmiotów, zawsze możesz znaleźć organizację charytatywną, która mogłaby ich użyć. Jeśli nie możesz zdecydować, co zachować, a co nie, chwycić dodatkowe pudełko w supermarkecie, umieścić wszystkie swoje ukochane skarby w nim i zamów usługi transportowe z dowozem pod same drzwi. Po podjęciu decyzji, możesz zacząć pakować się do przeprowadzki. Twoje produkty do higieny osobistej mogą zajmować więcej miejsca i ważyć więcej, niż możesz sobie wyobrazić. Unikaj kupowania nowych przyborów toaletowych blisko daty przeprowadzki i rozważ wyrzucenie przedmiotów, w których pozostało niewiele produktu. W większości przypadków możesz kupić te same marki w nowym miejscu, a nie zabierając ich stworzysz miejsce na rzeczy, które są niezastąpione. Jeśli pozostała Ci rozsądna ilość, rozważ przelanie nadmiaru do butelek na przybory toaletowe wielokrotnego użytku, ponieważ są one zwykle mniejsze i mniej ciężkie niż oryginalne opakowania.

Sprawdź również:

Przeprowadzka – przemyślane pakowanie

Zacznij pakować rzeczy, których używasz rzadziej, na przykład ubrania zimowe, przybory specjalne itp. Zawiń każdy przedmiot z osobna w odpowiednią ilość warstw folii bąbelkowej lub ubrań. Umieść przedmioty wewnątrz pudełka z najwyższą starannością i w najlepszej możliwej pozycji, aby uniknąć uszkodzeń. Cięższe przedmioty powinny być umieszczone na spodzie, a lżejsze na górze. Pudełko z rzeczami niezbędnymi powinno zawierać przedmioty, które będą Ci potrzebne zaraz po powrocie. Po męczącym dniu spędzonym na lotnisku i w samolocie, będziesz potrzebował niezbędne rzeczy. W paczce powinna znaleźć się przynajmniej szczoteczka do zębów i piżama na dobry sen (podczas gdy wszystko inne znajduje się w pudełkach). W każdym pudełku zmieść jak najwięcej przedmiotów, aby ograniczyć liczbę pudełek, których będziesz potrzebować. Jeśli jesteś molem książkowym i masz całą bibliotekę do przeniesienia, oto wskazówka: wypełnij małe lub średnie pudełko książkami i upewnij się, że możesz je podnieść. Jeśli nie możesz, włóż książki do mniejszego pudełka i użyj więcej pudełek.

Przeprowadzki – dobra organizacja

Oznacz kolorami swoje pudła za pomocą kolorowej taśmy klejącej. Kiedy nadejdzie czas organizowania, będzie to o wiele łatwiejsze. Nie będziesz musiał otwierać każdego pudełka, aby znaleźć przedmioty, których szukasz. Tak, dobrzy przyjaciele pomagają w przeprowadzce – mogą pomóc Ci spakować się na przeprowadzkę, uporządkować swoje rzeczy. Dobrze jest mieć bliskie osoby, na których można polegać. Alternatywnie, możesz również poprosić o pomoc firmy przeprowadzkowe, ale to dodatkowo obciążyłoby Twój budżet. Przeprowadzka cena niekiedy może przyprawić o zawrót głowy. Jednak przeprowadzki firm, przeprowadzki międzynarodowe i przeprowadzki biur mają doświadczenie w szybkich przeprowadzkach. Dodatkowo oferują one przewóz mebli i transport mebli z wniesieniem.