Ile kosztuje wynajem autolawety – podmioty, które zajmują się oferowaniem na wynajem samochodów coraz częściej poszerzają swoją ofertę i oprócz tego, że proponują auta na wynajem to w ich bazie pojawiają się także takie propozycje jak między innymi autolaweta czy laweta. Na początek warto zastanowić się czym te dwa pojazdy się różnią i dlaczego laweta będzie tańsza niż autolaweta. A jednocześnie trzeba także rozważyć z jakimi mniej więcej kosztami trzeba się liczyć w momencie, gdy ktoś będzie się chciał zdecydować na wynajem autolawety.

Poniższy wpis będzie krótko odnosił się do tego jakie są ewentualne koszty a jednocześnie jakie wymagania stawiają te firmy, które zajmują się wynajmowaniem autolawet. Dzięki temu będziemy mieli ogólny przegląd tego czym rynek się charakteryzuje i czego mogą spodziewać się osoby, które chcą się zdecydować na wynajęcie autolawety. Możliwe, że dzięki temu łatwiej będzie wybrać pod hasłem transport autolaweta taką ofertę, która najbardziej odpowiadać będzie oczekiwaniom.

Czym różni się laweta od autolawety?

Analizę tego jakie są koszty wynajmu trzeba zacząć od tego jak wygląda różnica między lawetą a autolawetą. To bowiem takie pojęcia, które przez wiele osób używane są zamiennie a jest to błąd, ponieważ to dwa różne pojazdy i trzeba o tym pamiętać. Autolaweta to pojazd samodzielny, który składa się z kabiny z miejscem dla kierowcy i lawety, która pozwala na przewożenie ładunków. Natomiast laweta to formuła wyłączenie samej specjalistycznej przyczepy przygotowywanej z myślą o transportowaniu pojazdów. Wymaga ona posiadania jeszcze pojazdu, który będzie w stanie lawetę pociągnąć. Dodatkowo inne są uprawnienia umożliwiające jej kierowanie. Można więc tutaj mówić o istotnej różnicy, dlatego zamienne stosowanie tych pojęć nie jest wskazane. Ta różnica, która dotyczy obu pojazdów ma oczywiście istotny wpływ także na to jak kształtują się ceny wynajmu lawety i autolawety, więc taka kwestia również powinna być brana pod uwagę.

Jakie koszty wypożyczenia autolawety?

Ile kosztuje wynajem autolawetyWypożyczlania autolawet, która będzie się specjalizować w tego typu działalności najczęściej ma profesjonalnie przygotowaną ofertę i proponuje klientom zarówno lawety jak i autolawety jak i też jest w stanie zaproponować ofertę dostosowaną do potrzeb klienta jeśli chodzi o wielkość danego pojazdu. To właśnie czy decydujemy się na autolawetę czy lawetę oraz to jaka będzie jej wielkość to podstawowe czynniki decydujące o tym jakie będą koszty wynajmu. Trzeba liczyć się z tym, żę autolaweta jako samodzielny pojazd będzie rzecz jasna propozycją droższą niż sama laweta. Na cenę wynajmu tych pojazdów wpływa również to na jak długo będzie się je wynajmować oraz w jakim będzie to mieście. Koszt wynajmu autolawet to najczęściej około 250 – 400 złotych za dobę. Jeśli chodzi o lawetę koszty mogą być nawet połowę mniejsze. Niektóre firmy dają także taką możliwość, by wynajmować autolawety na godziny. W takiej sytuacji koszt będzie na poziomie około 30-40 złotych za godzinę wynajmu. Jeśli ktoś będzie się chciał zdecydować na wynajem takiego pojazdu razem z kierowcom to w takiej sytuacji musi się liczyć z tym, żę te koszty automatycznie będą większe. Ostatecznie autolaweta cennik to takie zagadnienie, które uzależnione jest od wielu różnych czynników i trzeba zwrócić na te kwestie uwagę, gdy będzie się szukało dla siebie atrakcyjnej oferty.

Jakie uprawnienia do prowadzenia lawety?

Ostatecznie jeśli ktoś będzie chciał się zdecydować na wynajem autolawety czy lawet musi również zadać sobie pytanie, które będzie odnosić się do tego jakie są wymogi jeśli chodzi o prowadzenie takich pojazdów. W grę wchodzi przede wszystkim podstawowa kwestia a mianowicie czy każdy może prowadzić autolawetę. Akurat w przypadku autolawety można liczyć na świetnie przygotowaną propozycję, ponieważ jeśli będzie to auto przeznaczone do przewozu tylko jednego samochodu osobowego to będzie mógł je prowadzić każdy kto posiada prawo jazdy kategorii B i tutaj nie będzie dodatkowych wymagań więc to faktycznie korzystna sytuacja. Inne uprawnienia będa wymagane w momencie, gdy ktoś będzie chciał wynająć lawetę i tutaj już trzeba się bardziej przygotować na te wymogi. Na uwadze trzeba mieć między innymi to, że laweta jest jak przyczepa, dlatego między 3,5 a 7 ton wymagane będzie prawo jazdy kat B + E. Przy większej masie powyżej 7 ton już wymagane będzie prawo jazdy kat C. Dlatego jeśli chodzi o większość kierowców to wybierają oni autolawetę ponieważ łatwiej im odpowiedzieć na wymagania jakie są stawiane odnośnie uprawnień do kierowania takimi pojazdami. Do tego mogą także dochodzić wymogi stawiane przez firmy, które zajmują się wynajmem tych pojazdów i tutaj można mieć na uwadze między innymi to, że wiele tych firm oferuje autolawety i lawety wyłącznie osobom powyżej 25 roku życia i mających prawo jazdy minimum 3 lata. Przed wynajmem autolawety trzeba więc sprawdzić jakie wymagania będą stawiane, by faktycznie wybrać dla siebie możliwie najlepszą z dostępnych ofert i sprostać wymaganiom wynajmującej pojazd firmy.