Ośrodek leczenia uzależnień – narkomania jest chorobą przewlekłą. Rozwija się z czasem, coraz bardziej uderzając w uzależnionego. I chociaż ludzkość przeżyła wiele epidemii, prawie żadnej z nich nie można porównać pod względem przerażających konsekwencji z uzależnieniem od narkotyków. Trzeba jednak mieć świadomość, że efektywne leczenie narkomanii jest możliwe. Składa się z kilku etapów, a na początku drogi nie da się obejść bez pomocy specjalistów. Nasz ośrodek leczenia uzależnień od narkotyków od wielu lat pomaga każdemu w uporaniu się z tym niebezpiecznym problemem.

Niebezpieczeństwa jakie niesie ze sobą narkomania

Główne niebezpieczeństwo uzależnienia od narkotyków polega na destrukcyjnym wpływie na człowieka zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym.
Fizyczna szkoda wynikająca z używania narkotyków to:

  • Długotrwała nierównowaga hormonalna.
  • Stopniowe niszczenie układu pokarmowego.
  • Zahamowanie funkcjonowania układu moczowo-płciowego.
  • Niewydolności serca, problemy z naczyniami krwionośnymi.
  • Pojawienie się nieznośnego bólu w kościach, stawach i tkankach mięśniowych.
  • Zniszczenie mózgu, stopniowa śmierć komórek mózgowych.

Jeśli chodzi o oddziaływanie psychologiczne, to tutaj następuje degradacja narkomana, stopniowe niszczenie wszelkich więzi społecznych i rodzinnych, niszczeniu ulegają normy moralne. Narkomania to choroba, której leczenie należy rozpocząć natychmiast po wykryciu pierwszych charakterystycznych objawów. A przezwyciężanie uzależnienia należy powierzyć specjalistom z naszego ośrodka leczenia uzależnień od narkotyków czy uzależnienia od hazardu. Lekarze pomogą wyleczyć chorobę na każdym etapie jej progresji. Nasi specjaliści są w stanie wyleczyć nawet długoletnich narkomanów. Praca naszego ośrodka odwykowego opiera się na całkowitej anonimowości. Informacje o pacjentach pozostają w naszej placówce i nie są udostępniane stronom trzecim.

Etapy leczenia narkomanii w ośrodku leczenia uzależnień

Każdy nasz pacjent przechodzi kilka etapów na drodze do uwolnienia się od narkotyków. Zawsze rozpoczynamy działania od oczyszczenia organizmu narkomana wykonując taką procedurę jak detoksykacja. Następuje efekt odstawienia, bardzo trudny dla osoby uzależnionej, dlatego samodzielne przejście tego etapu jest niemożliwe. Obserwacja lekarzy jest nie tylko pożądana, ale wręcz konieczna.

Następne etapy wychodzenia z narkomanii to terapia farmakologiczna oraz psychoterapia. Każdy narkoman wymaga odpowiedniej dla siebie ilości czasu, aby w pełni powrócić do pełni życia. W każdym razie leczenie narkomanii potrwa kilka miesięcy. Jest to niesłychanie ważny czas, ponieważ u osoby wychodzącej z uzależnienia uwidocznią się nowe, ale zdrowe nawyki.
Rodzaj leczenia narkomanii w naszym prywatnym ośrodku leczenia uzależnień jest prowadzony indywidualnie dla każdego pacjenta, który jest diagnozowany przez naszego specjalistę. Stwierdza on na jakim etapie narkomanii znajduje się dana osoba oraz jaki jest obecnie jego stan psychiczny. Nie bez znaczenia są takie dane jak: wiek a także płeć narkomana oraz choroby przewlekłe.

Terapia dla narkomanów w naszym ośrodku leczenia uzależnień

Używanie narkotyków niszczy zarówno zdrowie fizyczne, jak i psychiczne osoby. W naszym ośrodku leczenia uzależnień od narkotyków, oprócz leczenia odwykowego, pacjenci poddawani są również specjalnej terapii.

Rodzaje leczenia uzależnienia od narkotyków

  • Wyeliminowanie uzależnienia na poziomie fizycznym. Specjaliści z naszego ośrodka odwykowego przeprowadzają oczyszczenie organizmu z toksyn. Dopiero po tym etapie zajmują się odbudową prawidłowego działania układu odpornościowego.
  • Powrót do zdrowia po psychologicznym uzależnieniu od narkotyków. W naszym ośrodku leczenia narkomanii zapewniamy naszym pacjentom psychoterapię indywidualną oraz grupową. Każda sobą uzależniona ma możliwość wykonywania aktywności fizycznej odpowiedniej dla jej stanu zdrowia a to pomaga w osiągnięciu pożądanego celu.

Warto zauważyć, że nawet najskuteczniejsze metody nie przyniosą rezultatów, jeśli sam pacjent nie będzie tym zainteresowany. Z tego właśnie powodu, tak ważne jest rozwijanie u narkomana motywacji to pozbycia się nałogu i pełne korzystanie z normalnego życia. Posiadamy wszystko co jest niezbędne do skutecznego leczenia i komfortowego życia osób uzależnionych od narkotyków. Przezwyciężanie uzależnienia to złożony i wszechstronny proces, który obejmuje wiele procedur. Wpływa na sferę fizyczną i psychiczną, ponieważ przyczyny tej choroby są zwykle bardzo głębokie. Na szczęście nasi lekarze wiedzą, jak tego dokonać.

Czy można wyleczyć narkomana?

Istnieje opinia, że nie ma byłych narkomanów. To nie prawda. Uzależnienie niszczy duszę i ciało, ale kompetentne leczenie odwykowe sprawia, że proces ten jest odwracalny. Jeden detoks to za mało. Nie można wytłumaczyć osobie w euforii narkotykowej, że potrzebuje pomocy specjalistów. Dlatego pacjenci uzależnieni od narkotyków trafiają do naszego ośrodka leczenia uzależnień albo w stanie silnego odstawienia, albo z przedawkowaniem. Aby usunąć fizyczne pragnienie narkotyków, dobrze pomaga specjalistyczne leczenie uzależnień. Indywidualne podejście to kompleksowe rozwiązanie.

Tak właśnie pracujemy, opracowując unikalny program psychoterapii dla każdego pacjenta. Jest to terapia sugestywna i poznawcza prowadzona przez doświadczonych psychoterapeutów, treningi grupowe, które radykalnie zmieniają spojrzenie człowieka na jego życie. Nawet jeśli wydaje się, że nadzieja na normalne życie bliskiej osoby kruszy się jak rozbite lustro, skontaktuj się z nami! Pomożemy, tak jak pomogliśmy już setkom zdesperowanych ludzi!