Wiele osób kojarzy Warszawę, podiatrę, z człowiekiem, który uratował im stopy. To dobre skojarzenie. Podologia w naszym kraju to szerokie pojęcie obejmujące wszystkie rodzaje zabiegów wykonywanych na stopie. Łączy w sobie elementy dermatologii, kosmetologii, cukrzycy i chirurgii. Jakie usługi oferują kliniki podologiczne w Warszawie?

Podologia Estetyczna w Warszawie

Wśród zabiegów oferowanych w Warszawskiej Klinice Podologicznej znajduje się wiele cech medycyny estetycznej. Podologia kosmetyczna jest zabiegiem nieinwazyjnym i nieinwazyjnym.

Podiatra obsługuje:

  • wyeliminuj popękaną skórę na stopach,
  • usunąć odciski, modzele i odciski,
  • masaż stóp,
  • odbudować płytkę paznokcia,
  • złuszcza zrogowaciały naskórek
  • profesjonalnie przycięte paznokcie.
  • profesjonaliści będą wykonywać tego typu zabiegi dopiero po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentami i
  • poznaniu ich ogólnego stanu zdrowia. Mimo swojej prostoty można je wykonywać tylko na zdrowych stopach.
  • ważne jest również, czy pacjent ma cukrzycę.

Podologia Warszawa – usuwanie brodawek

Brodawki to brodawki wirusowe wywołane przez wirusa brodawczaka ludzkiego lub HPV. Wirus łatwo się rozprzestrzenia, dotykając naskórka zarażonej osoby. Osoby z upośledzoną funkcją układu odpornościowego są bardziej narażone na zmiany. W takim przypadku ważne jest jak najszybsze zasięgnięcie fachowej pomocy. Nieleczone brodawki mogą powodować ból, a nawet utrudniać chodzenie. Klinika podologii zajmuje się między innymi przeprowadzką warszawy w Warszawie, a cały proces wymaga kilku, a nawet kilkunastu wizyt. Wiele zależy od powagi problemu. Po usunięciu ważne jest regularne badanie podologiczne, ponieważ istnieje ryzyko nawrotu infekcji.

Podologia Warszawa – usuwanie odcisków palców

Klinika podologii w Warszawie usuwa również naskórek z modzeli, zwanych odciskami. Ich powstawanie następuje poprzez nadmierny nacisk punktowy, przez który keratynocyty wnikają w skórę, powodując ból. Odciski tworzą między innymi źle dobrane buty. Leczenie odcisków polega na usuwaniu zmian chorobowych, niestety nie jest możliwe wyeliminowanie ich przyczyny.

Podologia Warszawa – usuwanie modzeli

Modzele to również rodzaj rogowacenia skóry na stopach, choć są one płaskie i duże. Ponadto mają one przeważnie owalny kształt i żółty kolor. Nie powodują bólu. Są spowodowane przez wąską część skóry na stopie. Przyczyną modzeli są różne deformacje szkieletu, a także niewłaściwy dobór butów. Chociaż nie są bolesne, należy je jak najszybciej usunąć. Skóra tworząca modzele jest nieelastyczna i podatna na pęknięcia, co może prowadzić do rozwoju infekcji grzybiczych, bakteryjnych i wirusowych. Podiatra w Warszawie usunął zmianę w jednej operacji, choć czasami dochodziło do nawrotów.

Podiatra Warszawa – wrastające Paznokcie

Kliniki podologiczne w Warszawie
Kliniki podologiczne w Warszawie

Częsty i bardzo uciążliwy problem z zaburzonym wzrostem paznokci. Płytki rosną na boki i wnikają w skórę, powodując ból i stan zapalny. Ból może nawet uniemożliwić chodzenie. Przyczyn tego jest wiele, m.in.: spocona skóra, nadmierna suchość, nieprawidłowe obcinanie paznokci, predyspozycje genetyczne lub zły dobór obuwia. Klinika Podologii w Warszawie zajmuje się chirurgicznym usuwaniem wrastających paznokci oraz dopasowywaniem specjalnych aparatów ortodontycznych. Działają podobnie do aparatów ortodontycznych, aby prawidłowo zlokalizować zaburzone narośla paznokciowe. Kostka Arkady to również powszechna metoda.

Podologia Warszawa – rekonstrukcja paznokci

Specjaliści kliniki świadczą również usługi odbudowy zniszczonych paznokci. Jest niezbędny, gdy struktura paznokcia jest zaburzona, np. z powodu urazu lub skutków ubocznych stosowanych leków. Sposobów na odbudowę paznokci jest wiele. Najpierw jednak podiatra skonsultuje się z pacjentem i oceni jego płytkę paznokciową oraz obszar ubytku. Dopiero wtedy wybierze odpowiedni materiał do rekonstrukcji. Po zabiegu wymagane są regularne kontrole i przestrzeganie zaleceń dotyczących pielęgnacji paznokci. Zwykle do odbudowy paznokcia wystarczy jeden zabieg. Czas jego trwania zależy od indywidualnego pacjenta.

Podologia Warszawa – czyste paznokcie dotknięte

Paznokcie są wyrostkami ochronnymi, ponieważ chronią unerwione opuszki palców. Czasami jednak zauważalne są nieestetyczne zmiany lub zgrubienia. Konieczna jest wtedy wizyta w poradni podologicznej. Najczęstszą chorobą paznokci jest peeling. Charakteryzuje się oddzieleniem płytki od łożyska. Może być wrodzony lub nabyty.

Podologia Warszawa – wypełnianie paznokci

Zabieg polega na umieszczeniu odpowiedniego materiału opatrunkowego pomiędzy trzonem a płytką paznokcia. Jego celem jest powiększenie obszaru między płytką a trzonem, a tym samym zmniejszenie stanu zapalnego. Opatrunek można od czasu do czasu nasączyć roztworem antyseptycznym, aby zwalczyć wszelkie bakterie, które mogą dostać się do rany.